Beleggen
Beleggen: velen voelen zich geroepen, maar weinigen hebben er echt kaas van gegeten. De VEK Investment Club werd enkele jaren geleden opgericht voor studenten die zich willen verdiepen in de financiële markten, en dit graag in groep willen doen.
De voorbije jaren werden mooie resultaten geboekt en presteerde onze portefeuille steeds beter dan de markt. Resultaten uit het verleden zijn uiteraard geen garantie voor de toekomst, maar wat we wel kunnen garanderen is een hands-on benadering van hoe je de waarde van een aandeel bepaalt en beleggingsopportuniteiten opspoort. Al doende leert men!

Financiële Kennis
De VEK Investment Club wil Gentse studenten op een toegankelijke en praktijkgerichte manier financiële kennis bijbrengen. Dit doen we via lezingen en workshops met experts uit de sector, én door het gezamenlijk beheren van een reële beleggingsportefeuille. Leden krijgen zo de kans om onder begeleiding van onze analisten zelf analyses uit te voeren, voorstellen uit te werken en praktijkervaring op te doen in het beleggen.
Netwerken
Als studentenclub proberen we gelijkgestemde studenten met elkaar te verbinden. De VEK Investment Club is de ideale plek om ambitieuze medestudenten te ontmoeten. Daarnaast bieden wij ook de mogelijkheid om je netwerk uit te breiden met partnerbedrijven, sprekers, en alumni. Na elke lezing of workshop organiseren we een gratis netwerkreceptie waar onze leden kunnen netwerken.
Hands-On Ervaring
Al doende leert men! Elke student kent deze uitspraak uiteraard. Wij nemen die ter harte, en onze leden krijgen de kans om zelf het heft in handen te nemen en een beleggingsportfolio te beheren. Onder begeleiding van onze analisten, krijgen leden de kans om aandelen te waarderen, en een beleggingsvoorstel uit te werken. Op die manier krijgen onze leden "echte" ervaring, die verder gaat dan de theorie.